Otwieramy nowe grupy! Tango argentyńskie, afro latino, discofox/hustle!

Od marca 2019 przygotowaliśmy dla Was nowości taneczne. Ponieważ pytacie na bieżąco o taniec użytkowy postanowiliśmy w tym semestrze otworzyć dwie grupy podstawowe!

  1. wtorki 19.15-20.45
  2. czwartki 19.30-21

Każda z grup działa na zasadach kursu 14 tygodni. Po przetańczeniu przynajmniej dwóch kursów lub po sugestii trenera para/osoba może przejść na grupę o wyższym poziomie tj. grupę „Pasjonaci”, która odbywać się będzie w poniedziałki 19.30-21. Obie grupy (wtorkowa i czwartkowa) obejmować będą podstawy tańca użytkowego discofox/hustle, a więc: krok podstawowy, ćwiczenia koordynacyjne, nauka prowadzenia i podążania, techniki zapamiętywania figur i kroków. Różnić je będą częściowo figury. Ponieważ figur z discofox/hustle jest niemalże nieograniczona ilość, nawet na kolejnych po sobie kursach wtorkowych i czwartkowych nie będzie już wszystkich tych samych figur co poprzednio!

Drugą niespodzianką dla fanów tańców socjalnych będzie kurs od podstaw z tanga argentyńskiego! Kurs z naszym nowym trenerem, rodowitym Argentyńczykiem, zawodowym mistrzem tango! Także z początkiem marca we wtorki ruszy grupa składająca się z maksymalnie 10 par. Zajęcia trwać będą 90 minut, z czego ostatnie 30 min będą to krótkie Milongi – wprawki taneczne.

I ostatnia nowość dla solistów, bo i Wy jesteście dla nas ważni! Tuż przed wtorkowym discofoxem/hustle i tangiem argentyńskim będzie grupa rozgrzewkowa Afro latino, na której każdy ćwiczy solo. Zajęcia poprowadzi także Hector, który ze swojego doświadczenia widzi w Polsce dużą potrzebę nauki ogólnie technik swobodnego poruszania się do rytmu, do muzyki latynoskiej zamiast skupiania się na krokach konkretnego rodzaju tańca.
Celem takich zajęć jest przede wszystkim opanowanie swobody ruchów, zaangażowania w taniec całego ciała i interpretacji różnych latynoskich rytmów – kizomba, bachata, cumbia, merengue oraz salsa.

Szczegóły w grafiku, a zapisy poprzez formularz na stronie głównej lub tutaj.