Monika Maja Zięba

„Wychowałam się w domu, w którym sport i szeroko rozumiana kultura fizyczna miały duże znaczenie. Moi rodzice w okresie dzieciństwa zadbali, bym mogła sprawdzić siebie w wielu rodzajach ruchu. Sprawdzałam swoich sił m.in. na pływalni, korcie tenisowym, na stokach narciarskich, dojo, ale to właśnie taniec zawładnął moim sercem. Przez pierwsze 3 lata mojego rozwoju w tańcu towarzyskim równolegle o rozwój mojego ciała i mojej głowy zadbała p. Svetlana Antoni, wspaniała tancerka, pedagog tańca, przepiękna osobowość, o której śmiało mogę powiedzieć że zawdzięczam jej to, że tańczę. Dzięki p. Svetlanie  odważyłam się pójść drogą marzeń i zajęłam się tańcem na poważnie. Za swój największy taneczny sukces uważam fakt, że moją karierę taneczną rozpoczęłam dopiero w wieku 17 lat. Z wszystkich możliwych stron słyszałam ogrom argumentów o absurdzie tego pomysł, jednak moja buntownicza natura nie pozwoliła mi się poddać. Przez pierwsze 7 lat tańca osiągnęłam już to, co dla innych tancerzy było nieosiągalne lub trudne do zdobycia nawet  przez 15 lat treningów. „

Tancerka mistrzowskiego formatu z zakresu tańców standardowych, trenerka tańca, sędzia taneczny, pasjonatka życia i rozwoju.

Tancerka najwyższej międzynarodowej klasy „S”, finalistka Mistrzostw Polski, Mistrzyni Polski w klasach, wielokrotna Mistrzyni Okręgu Śląskiego, zwyciężczyni turniejów rangi Grand Prix Polski, reprezentantka Polski na turniejach rangi światowej WDC AL m.in. Blackpool Dance Festival, UK Open Championships, International Open.

Po zakończeniu kariery amatorskiej w styczniu 2018, zdała egzamin sędziowski Polskiego Towarzystwa Tanecznego w grudniu 2019.

Od 2018 poszerza swoją wiedzę z zakresu tańca użytkowego Discofox/Hustle podróżując po świecie i doskonaląc się pod okiem światowej klasy instruktorów m.in.ze Szwajcarii, Rosji. Tylko w 2018 r. wzięła udział w festiwalu „Move On” w Lozannie (Szwajcaria), festiwalu HD w miasteczku olimpijskim pod Moskwą oraz festiwalu Huragan w  Moskwie (Rosja).

Na przełomie lat 2008-2013 wzięła udział w licznych szkoleniach i warsztatach z dziedziny rozwoju kompetencji miękki oraz stricte prowadzenia i budowania szkoleń.

Ceniona za pozytywną energię i życzliwość, sposób przekazywania wiedzy, wysokie kompetencje, profesjonalizm w działaniu i planowaniu.