fbpx

DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA

Stowarzyszenie SZOK Gliwice jako Organizacja Pożytku Publicznego posiada bogate doświadczenie w realizacji przedsięwzięć w obszarze realizacji zadań publicznych w dziedzinie rozwoju kultury i aktywności artystycznej – między innymi:

 • „Tańczmy” – zajęcia taneczne dla dorosłych są konsekwencją wcześniejszych kontaktów z taką grupą wiekową, projekt wspierany przez Miasto Gliwice okresowo od września 2011r.  
 • Konsultowaliśmy nowo powstające przepisy Polskiego Towarzystwa Tanecznego dotyczące zasad rywalizacji hobby seniorów.  
 • „Tańcząca Ulica” w roku 2014 – powtórzenie wcześniejszego pomysłu w szerszym zakresie i ze zmodyfikowaną reżyserią. 
 • „Konkurs Talentów” w roku 2014 – forma wspólnych (realizowanych przez uczestników, trenerów i organizatorów) podsumowań, metoda ewaluacji. 
 • „Taneczne wakacje w mieście” dla dzieci w 2015 roku finansowane ze środków FIO. 
 • „Laboratorium tańca” w roku 2016 – zajęcia taneczne oraz działania edukacyjno-promocyjne dla różnych grup wiekowych.
 • „Akademia Aktywności” w roku 2017 – zajęcia taneczne oraz działania edukacyjno- promocyjne dla różnych grup wiekowych.

Dotychczas zorganizowaliśmy 43 turnieje tańca w dotychczasowej ponad 25-letniej działalności.  

W latach u 2006, 2007 i 2008 roku SZOK
zorganizował w Gliwicach: 

 

 • Mistrzostwa Polski w tańcach standardowych,  
 • Mistrzostwa Polski w tańcach latynoamerykańskich,  
 • Mistrzostwa Polski w 10 tańcach, 
 • duże międzynarodowe turnieje taneczne o nazwie „Silesia IDSF” w Chorzowie. 

Od 2011 roku SZOK organizuje również turniej tańca, dla uczestników nie młodszych niż 25 lat i traktujących taniec przede wszystkim jako swoje hobby – „BAL – Grand Prix Polski Seniorów”. W latach 2011-2019 zrealizowano już 9 edycji Grand Prix Polski Seniorów – wszystkie edycyjne odbyły się na terenie miasta Gliwice. 

W ostatnich latach wydarzenia te były organizowane przy współudziale Miasta Gliwic, Miasta Chorzów i Pyskowic oraz przy wsparciu ze środków publicznych/dotacji z tych miast. Wszystkie zrealizowane przez SZOK zadania publiczne zostały zorganizowane w sposób rzetelny i terminowy oraz podlegały rozliczeniu otrzymanych na środków. 

Wasze Opinie

O naszej DZIAŁALNOŚCI SPOŁECZNEJ i organizacyjnej

testimonials-quote

Brałam udział w turnieju seniorskim organizowanym w Gliwicach przez Szkołę Tańca SZOK Gliwice, organizacja turnieju na wysokim poziomie, wspaniała atmosfera i życzliwi ludzie.

Dorota Ćwik

Turniej organizowany przez Szkołę Tańca Szok w Gliwicach z roku na rok osiąga szczyty. Cudni ludzie dbający o każdy aspekt, świetna atmosfera i wysoki poziom. Polecam z całą odpowiedzialnością i przyjemnością.

Iwona Sebastianowicz

To już drugi raz jak miałam przyjemność uczestniczyć w Gliwickim Balu organizowanym przez Monikę i ekipę Szoku. Był to na prawdę fantastycznie zorganizowany turniej, na tancerzy czekały profesjonalne stoiska z obuwiem, strojami treningowymi, fotorelacją oraz przygotowaniem fryzury i makijażu. Na miejscu można było również liczyć na zaplecze gastronomiczne. Co najważniejsze temu wszystkiemu towarzyszyła wspaniała muzyka i cudowna atmosfera! Miło będzie zatańczyć tu za rok.

Justyna Pietrucha- Głowacka

Dziękujemy Szkole Tańca "Szok" w Gliwicach za wspaniale zorganizowany turniej GPP seniorów "Bal". Tegoroczny turniej w klimacie morskim i pirackim był wyjątkowy. Przyjechało prawie 100 par z różnych klubów...to dowód na to, że tancerze doceniają Waszą pracę. Brawa i gratulacje dla całego teamu. Jesteśmy z Wami za rok!

Jolanta Popa

Empatia, zaangażowanie, miłość do tańca, serdeczność, wzorowa organizacja imprez.

Bogdan Szrywiński

Zapisz się do Tanecznego Newslettera

  Szkoła Tańca SZOK Gliwice

  ul. Barlickiego 3, 44-100 Gliwice
  (budynek Centrum Kultury Victoria)

  kontakt@szokgliwice.pl

  +48 518 302 672

  #SZOKGLIWICE