fbpx

Gliwickie Stowarzyszenie
Taneczno-Sportowe SZOK GLIWICE

 DOSTARCZAMY RADOŚĆ PŁYNĄCĄ Z TAŃCA OD 1995r. 

Szok Gliwice to rozpoznawalna i uznana na Śląsku organizacja i szkoła tańca, skupiająca ludzi, których pasją jest taniec i szeroko rozumiany rozwój.

CZŁONKOWIE ZESPOŁU

Mistrzyni Tańca

MONIKA NALBORCZYK

Tancerka międzynarodowej klasy „S” w tańcach standardowych z ponad 15-letnim doświadczeniem treningowym. Finalistka Mistrzostw Polski, Wielokrotna Mistrzyni Śląska i Małopolski, sędzia Polskiego Towarzystwa Tanecznego (PTT). Zwyciężczyni turniejów rangi Grand Prix Polski, reprezentantka Polski na turniejach rangi światowej WDC AL., m.in. Blackpool Dance Festival, UK Open Championships i International Open. jej występy znajdziesz pod nazwiskiem "Monika Maja Zięba". Jej podróż w świat tańca zaczęła się, gdy przed studniówką kolega zaprosił ją na zajęcia taneczne. Kiedy wszyscy wokół mówili, że jest za późno, by poważnie zabrać się za taniec, ona robiła swoje: codziennie trenowała z pełnym zaangażowaniem. Dzisiaj, będąc trenerem i sędzią, widzi taniec jako piękne narzędzie do rozwoju osobowości, charakteru i ciała. Ceniona za sposób przekazywania wiedzy i zaangażowanie. Pozytywna, ciepła, elegancka i wymagająca. Specjalistka od przygotowywania pierwszego tańca, a także od lekcji indywidualnych.

Social Networks
Mistrzyni Tańca

Monika Nalborczyk

Social Networks
Mistrz Tańca

Hector Nano Quiroz

Mistrz Tańca

HECTOR NANO QUIROZ

Hector to rodowity Argentyńczyk, który zaraża tangiem wszystkich wokół! Jest pasjonatem tanga od dzieciństwa. Wielokrotny finalista międzynarodowych festiwali w kategorii tango salon, zajmuje się profesjonalnym nauczaniem tanga od ponad 10 lat. Tango to jego całe życie - nie tylko zawodowe, lecz również prywatne, któremu poświęca cały swój czas. Na swoich zajęciach przekazuje nie tylko techniki tańca, ale również uczy muzykalności i dzieli się swoją interesującą kulturą.  Zajęcia z Hectorem są prowadzone w bardzo intuicyjny sposób. Uczymy się wyczucia muzyki i swobodnego poruszania po parkiecie do rytmu. W końcu możemy zapomnieć o nauce kroków na pamięć. Zamiast tego nacisk jest kładziony na technikę i odpowiednią postawę w tańcu. Na zajęciach mamy okazję prawdziwie uwolnić swoje ciało od niepotrzebnego napięcia. To daje nam przestrzeń do indywidualnej interpretacji muzyki i tańca pełnego prawdziwych emocji. 

Asystentka

DOMINIKA KNAP

Jest wychowanką Moniki z grupy studenckiej na Politechnice Śląskiej. Studiuje logistykę, jest świetnie zorganizowana, skrupulatna i dokładna. Dowodzi organizacyjnie naszymi tematycznymi practisami. Z Dominiką potrenujesz na practisach prowadzenie w parze i figury z każdego poziomu naszych kursów. To także osoba odpowiedzialna na weryfikację płatności i częściowy kontakt telefoniczny.

Social Networks
Organizatorka Eventów i Asystentka Taneczna

Dominika Knap

Social Networks
gimnastyka sportowa

Magdalena Kwiecień

Instruktor

MAGDALENA KWIECIEŃ

Certyfikowany Instruktor Gimnastyki sportowej, pasjonatka akrobatyki sportowej i sportów wyczynowych.  Gimnastykę sportową zaczęła trenować gdy miała 7 lat, od tego czasu dyscyplina pozostała w jej sercu. Zdobywała czołowe miejsca w zawodach ogólnopolskich, jej największym osiągnięciem jest zdobycie 3 miejsca w drużynowych mistrzostwach Polski.  Magda jest uśmiechniętą i pełną energii Instruktorką. Gimnastyka nauczyła ją przede wszystkim pokory, dyscypliny, konsekwentnego dążenia do celu, kontrolowania emocji, radzenia sobie z porażkami i koncentracji.  Dyscyplina ta jak mówi instruktorka „jest podwaliną wszystkich dyscyplin”.  Wpływa na wszechstronny rozwój zdolności ruchowych, a jej uniwersalność polega na tym, że świetnie wspomaga rozwój koordynacji i czucia własnego ciała. 

Inspirujemy i dostarczamy wyjątkowe doświadczenia taneczne. Tworzymy miejsce, w którym w przyjaznej, ciepłej i wspierającej atmosferze pomagamy uwalniać kreatywność, rozwijać umiejętności, odkrywać siebie oraz stawiać kroki ku szczęśliwszemu i zdrowszemu życiu.

Szkoła tańca Szok Gliwice działa jako Sportowy Klub Taneczny i należy do Polskiego Towarzystwa Tanecznego. W marcu 2007 r. otrzymaliśmy status Organizacji Pożytku Publicznego (OPP). To przestrzeń, w której współpracują tancerze, instruktorzy, sędziowie i organizatorzy wydarzeń tanecznych.

Nasza szkoła tańca kieruje swoją ofertę do osób dorosłych z Gliwic i okolic. Bez względu na Twój wiek i doświadczenie, znajdziesz tu taneczne i ruchowe zajęcia dla siebie. Prowadzimy dedykowane kursy dla studentów i kobiet, a także lekcje tańca towarzyskiego i użytkowego dla par (partnerów, przyjaciół, narzeczonych, małżeństw), w tym dla osób 45+. 

Zajmujemy się także profesjonalną organizacją turniejów tańca oraz innych eventów taneczno-sportowych. Jako stowarzyszenie efektywnie pozyskujemy granty i współpracujemy z Urzędem Miasta w Gliwicach przy organizacji imprez kulturalnych, m.in. znanego i lubionego Balu Grand Prix Polski Seniorów, który od 2011 r. gromadzi na każdej edycji całe środowisko dojrzałych tancerzy-hobbystów.

W naszej szkole znajdziesz wszechstronnych, doświadczonych i wykwalifikowanych instruktorów, którzy mogą pochwalić się licznymi referencjami i którzy zarażą Cię swoją taneczną pasją. 

Gliwickie Stowarzyszenie Taneczno-Sportowe „SZOK Gliwice” jest zarejestrowane w KRS pod numerem 0000004561.

Zatańcz z nami!

Inicjatywy organizowane przez nasze stowarzyszenie:

Imprezy cykliczne we współpracy
z Miastem Gliwice oraz współfinansowane z budżetu Miasta Gliwice:

 • Ogólnopolskie Turnieje Tańca – „Gliwickie Spotkania Taneczne”
 • Ogólnopolskie Turnieje Tańca „Szokowisko”
 • Ogólnopolski Turniej Tańca dla Dorosłych „Hobby”
 • BAL -Grand Prix Polski Seniorów wraz z towarzyszącym mu Ogólnopolskim Turniejem Tańca Towarzyskiego par dziecięcych

Inicjatywy w ramach małych
grantów z budżetu Miasta Gliwice:

 • roztańczone Gliwice- letnie, cykliczne integracje taneczne na gliwickich ulicach
 • dofinansowane zajęcia taneczne dla dzieci i dorosłych
 • dofinansowane półkolonie w mieście w ramach programu FIO Lokalnie

Inicjatywy pro bono:

 • wszystkie akcje organizowane przez Centrum 3.0 (dawne GCOP) w Gliwicach
 • współpraca podczas gliwickiej Art Nocy 
 • pokazy taneczne podczas zbiórek w szczytnych celach (WOŚP, Bal prawników, konferencje lekarskie, Galeria Forum Gliwice)
 • zaangażowanie w urozmaicenie wszelkich imprez lokalnych organizowanych przez inne organizacje

Inne działania:

 • spotkania z psychologiem dziecięcym dla naszych grup dziecięcych przed pandemią
 • zajęcia i wykłady o tańcu dla Domów Seniora
czujesz, że zorganizujemy razem coś wartościowego?

Jeśli czujesz, że to Ciebie brakuje w naszym zespole, masz talent i doświadczenie w uczeniu tańca oraz jesteś przekonany/przekonana, że wniesiesz pozytywną energię i wartość do naszej szkoły  pilnie się z nami skontaktuj. Naszą misją jest wspieranie i promowanie Tancerzy-Instruktorów.

Zapisz się do Tanecznego Newslettera

  Szkoła Tańca SZOK Gliwice

  ul. Barlickiego 3, 44-100 Gliwice
  (budynek Centrum Kultury Victoria)

  kontakt@szokgliwice.pl

  +48 518 302 672

  #SZOKGLIWICE