fbpx

Gliwickie Stowarzyszenie
Taneczno-Sportowe SZOK GLIWICE

 DOSTARCZAMY RADOŚĆ PŁYNĄCĄ Z TAŃCA OD 1995r. 

Szok Gliwice to rozpoznawalna i uznana na Śląsku organizacja i szkoła tańca, skupiająca ludzi, których pasją jest taniec i szeroko rozumiany rozwój.

CZŁONKOWIE ZESPOŁU

Mistrzyni Tańca

MONIKA NALBORCZYK

Tancerka międzynarodowej klasy „S” w tańcach standardowych z ponad 15-letnim doświadczeniem treningowym. Finalistka Mistrzostw Polski, Wielokrotna Mistrzyni Śląska i Małopolski, sędzia Polskiego Towarzystwa Tanecznego (PTT). Zwyciężczyni turniejów rangi Grand Prix Polski, reprezentantka Polski na turniejach rangi światowej WDC AL., m.in. Blackpool Dance Festival, UK Open Championships i International Open. jej występy znajdziesz pod nazwiskiem "Monika Maja Zięba". Jej podróż w świat tańca zaczęła się, gdy przed studniówką kolega zaprosił ją na zajęcia taneczne. Kiedy wszyscy wokół mówili, że jest za późno, by poważnie zabrać się za taniec, ona robiła swoje: codziennie trenowała z pełnym zaangażowaniem. Dzisiaj, będąc trenerem i sędzią, widzi taniec jako piękne narzędzie do rozwoju osobowości, charakteru i ciała. Ceniona za sposób przekazywania wiedzy i zaangażowanie. Pozytywna, ciepła, elegancka i wymagająca. Specjalistka od przygotowywania pierwszego tańca, a także od lekcji indywidualnych.

Social Networks
Mistrzyni Tańca

Monika Nalborczyk

Social Networks
gimnastyka sportowa

Magdalena Kwiecień

Instruktor

MAGDALENA KWIECIEŃ

Certyfikowany Instruktor Gimnastyki sportowej, pasjonatka akrobatyki sportowej i sportów wyczynowych.  Gimnastykę sportową zaczęła trenować gdy miała 7 lat, od tego czasu dyscyplina pozostała w jej sercu. Zdobywała czołowe miejsca w zawodach ogólnopolskich, jej największym osiągnięciem jest zdobycie 3 miejsca w drużynowych mistrzostwach Polski.  Magda jest uśmiechniętą i pełną energii Instruktorką. Gimnastyka nauczyła ją przede wszystkim pokory, dyscypliny, konsekwentnego dążenia do celu, kontrolowania emocji, radzenia sobie z porażkami i koncentracji.  Dyscyplina ta jak mówi instruktorka „jest podwaliną wszystkich dyscyplin”.  Wpływa na wszechstronny rozwój zdolności ruchowych, a jej uniwersalność polega na tym, że świetnie wspomaga rozwój koordynacji i czucia własnego ciała. 

Inspirujemy i dostarczamy wyjątkowe doświadczenia taneczne. Tworzymy miejsce, w którym w przyjaznej, ciepłej i wspierającej atmosferze pomagamy uwalniać kreatywność, rozwijać umiejętności, odkrywać siebie oraz stawiać kroki ku szczęśliwszemu i zdrowszemu życiu.

Szkoła tańca Szok Gliwice działa jako Sportowy Klub Taneczny i należy do Polskiego Towarzystwa Tanecznego. W marcu 2007 r. otrzymaliśmy status Organizacji Pożytku Publicznego (OPP). To przestrzeń, w której współpracują tancerze, instruktorzy, sędziowie i organizatorzy wydarzeń tanecznych.

Nasza szkoła tańca kieruje swoją ofertę do osób dorosłych z Gliwic i okolic. Bez względu na Twój wiek i doświadczenie, znajdziesz tu taneczne i ruchowe zajęcia dla siebie. Prowadzimy dedykowane kursy dla studentów i kobiet, a także lekcje tańca towarzyskiego i użytkowego dla par (partnerów, przyjaciół, narzeczonych, małżeństw), w tym dla osób 45+. 

Zajmujemy się także profesjonalną organizacją turniejów tańca oraz innych eventów taneczno-sportowych. Jako stowarzyszenie efektywnie pozyskujemy granty i współpracujemy z Urzędem Miasta w Gliwicach przy organizacji imprez kulturalnych, m.in. znanego i lubionego Balu Grand Prix Polski Seniorów, który od 2011 r. gromadzi na każdej edycji całe środowisko dojrzałych tancerzy-hobbystów.

W naszej szkole znajdziesz wszechstronnych, doświadczonych i wykwalifikowanych instruktorów, którzy mogą pochwalić się licznymi referencjami i którzy zarażą Cię swoją taneczną pasją. 

Gliwickie Stowarzyszenie Taneczno-Sportowe „SZOK Gliwice” jest zarejestrowane w KRS pod numerem 0000004561.

Zatańcz z nami!

Inicjatywy organizowane przez nasze stowarzyszenie:

Imprezy cykliczne we współpracy
z Miastem Gliwice oraz współfinansowane z budżetu Miasta Gliwice:

 • Ogólnopolskie Turnieje Tańca – „Gliwickie Spotkania Taneczne”
 • Ogólnopolskie Turnieje Tańca „Szokowisko”
 • Ogólnopolski Turniej Tańca dla Dorosłych „Hobby”
 • BAL -Grand Prix Polski Seniorów wraz z towarzyszącym mu Ogólnopolskim Turniejem Tańca Towarzyskiego par dziecięcych

Inicjatywy w ramach małych
grantów z budżetu Miasta Gliwice:

 • roztańczone Gliwice- letnie, cykliczne integracje taneczne na gliwickich ulicach
 • dofinansowane zajęcia taneczne dla dzieci i dorosłych
 • dofinansowane półkolonie w mieście w ramach programu FIO Lokalnie

Inicjatywy pro bono:

 • wszystkie akcje organizowane przez Centrum 3.0 (dawne GCOP) w Gliwicach
 • współpraca podczas gliwickiej Art Nocy 
 • pokazy taneczne podczas zbiórek w szczytnych celach (WOŚP, Bal prawników, konferencje lekarskie, Galeria Forum Gliwice)
 • zaangażowanie w urozmaicenie wszelkich imprez lokalnych organizowanych przez inne organizacje

Inne działania:

 • spotkania z psychologiem dziecięcym dla naszych grup dziecięcych przed pandemią
 • zajęcia i wykłady o tańcu dla Domów Seniora
czujesz, że zorganizujemy razem coś wartościowego?

Jeśli czujesz, że to Ciebie brakuje w naszym zespole, masz talent i doświadczenie w uczeniu tańca oraz jesteś przekonany/przekonana, że wniesiesz pozytywną energię i wartość do naszej szkoły  pilnie się z nami skontaktuj. Naszą misją jest wspieranie i promowanie Tancerzy-Instruktorów.

Zapisz się do Tanecznego Newslettera

  Szkoła Tańca SZOK Gliwice

  ul. Barlickiego 3, 44-100 Gliwice
  (budynek Centrum Kultury Victoria)

  kontakt@szokgliwice.pl

  +48 518 302 672

  #SZOKGLIWICE