fbpx

Gliwickie Stowarzyszenie
Taneczno-Sportowe SZOK GLIWICE

 DOSTARCZAMY RADOŚĆ PŁYNĄCĄ Z TAŃCA OD 1995r. 

Szok Gliwice to rozpoznawalna i uznana na Śląsku organizacja i szkoła tańca, skupiająca ludzi, których pasją jest taniec i szeroko rozumiany rozwój.

CZŁONKOWIE ZESPOŁU

Mistrzyni Tańca

MONIKA NALBORCZYK

Tancerka międzynarodowej klasy „S” w tańcach standardowych z ponad 15-letnim doświadczeniem treningowym. Finalistka Mistrzostw Polski, Wielokrotna Mistrzyni Śląska i Małopolski, sędzia Polskiego Towarzystwa Tanecznego (PTT). Zwyciężczyni turniejów rangi Grand Prix Polski, reprezentantka Polski na turniejach rangi światowej WDC AL., m.in. Blackpool Dance Festival, UK Open Championships i International Open. jej występy znajdziesz pod nazwiskiem "Monika Maja Zięba". Jej podróż w świat tańca zaczęła się, gdy przed studniówką kolega zaprosił ją na zajęcia taneczne. Kiedy wszyscy wokół mówili, że jest za późno, by poważnie zabrać się za taniec, ona robiła swoje: codziennie trenowała z pełnym zaangażowaniem. Dzisiaj, będąc trenerem i sędzią, widzi taniec jako piękne narzędzie do rozwoju osobowości, charakteru i ciała. Ceniona za sposób przekazywania wiedzy i zaangażowanie. Pozytywna, ciepła, elegancka i wymagająca. Specjalistka od przygotowywania pierwszego tańca, a także od lekcji indywidualnych.

Social Networks
Mistrzyni Tańca

Monika Nalborczyk

Social Networks
gimnastyka sportowa

Magdalena Kwiecień

Instruktor

MAGDALENA KWIECIEŃ

Certyfikowany Instruktor Gimnastyki sportowej, pasjonatka akrobatyki sportowej i sportów wyczynowych.  Gimnastykę sportową zaczęła trenować gdy miała 7 lat, od tego czasu dyscyplina pozostała w jej sercu. Zdobywała czołowe miejsca w zawodach ogólnopolskich, jej największym osiągnięciem jest zdobycie 3 miejsca w drużynowych mistrzostwach Polski.  Magda jest uśmiechniętą i pełną energii Instruktorką. Gimnastyka nauczyła ją przede wszystkim pokory, dyscypliny, konsekwentnego dążenia do celu, kontrolowania emocji, radzenia sobie z porażkami i koncentracji.  Dyscyplina ta jak mówi instruktorka „jest podwaliną wszystkich dyscyplin”.  Wpływa na wszechstronny rozwój zdolności ruchowych, a jej uniwersalność polega na tym, że świetnie wspomaga rozwój koordynacji i czucia własnego ciała. 

Instruktor

JONASZ ZGODZAJ

Swoją przygodę z tańcem rozpoczął ponad 10 lat temu, zapisując się na zajęcia taneczne w celu wzmocnienia mięśni. Coś, co początkowo miało być tylko treningiem fizycznym, powoli przeradzało się w pasję. Od tamtej pory poświęcił się doskonaleniu swoich umiejętności i poszerzaniu horyzontów w sztuce tańca towarzyskiego. Jak mówi, jego udziały w licznych turniejach tańca były dla niego nie tylko wyzwaniem, ale także źródłem radości i spełnienia. Dzięki nim zyskał doświadczenie taneczne. Nie tańczy tylko dla własnej satysfakcji, ale także uwielbia dzielić się swoją pasją. Ucząc innych tańczyć, dostrzega nie tylko ich postępy, ale również rozwój ich umiejętności. To niesamowite uczucie patrzeć, jak inni odkrywają radość i ekscytację płynące z tańca, podobnie jak on kiedyś. Dlatego też, oprócz własnego rozwoju tanecznego, poświęca czas i energię na prowadzenie zajęć tanecznych i wspieranie podopiecznych w ich podróży tanecznej.

Asystent Taneczny

Jonasz Zgodzaj

Mistrzyni Tańców Latynoamerykańskich

Magdalena Bandelewicz

Mistrzyni Tańców Latynoamerykańskich

MAGDALENA BANDELEWICZ

Artystka o wyjątkowym talencie i niepowtarzalnym wdzięku, która wciąga widzów w wir swojego tańca, urzekając ich swobodą ruchu i ekspresją. Jej historia zaczyna się od najwcześniejszych lat dzieciństwa, kiedy to odkryła w sobie pasję do tańca. Już w młodym wieku przejawiała niezwykłe zdolności, które pod jej kierunkiem rozwijały się w niezwykły sposób. Z Magdą rozwiniesz się w tańcach latynoamerykańskich, zatańczysz Pro-am, odkryjesz swoją kobiecość na lekcjach indywidualnych.

Mistrz tańców latynoamerykańskich

MATEUSZ WIERCIOCH

Uznany profesjonalny tancerz i instruktor. Specjalizuje się w tańcach latynoamerykańskich, prowadząc zarówno grupowe zajęcia, jak i lekcje indywidualne oraz Pro-Am dla młodzieży i dorosłych. Jego mocne strony nie tylko obejmują mistrzowskie umiejętności taneczne, ale również niezrównane poświęcenie i zaangażowanie w rozwój swoich uczniów. Z tytułem S klasy w tańcach latynoamerykańskich na swoim koncie, Mateusz reprezentuje najwyższy poziom profesjonalizmu w tej dziedzinie. Dodatkowo jego biegłość w języku włoskim otwiera drzwi do komunikacji i współpracy na międzynarodowym poziomie, czyniąc go niezastąpionym mentorem i inspiracją dla wszystkich miłośników tańca.

Social Networks
Mistrz Tańców Latynoamerykańskich

Mateusz Wiercioch

Social Networks
Wirtualna Asystentka

Milena Szymańska

Wirtualna Asystentka

MILENA SZYMAŃSKA

Po rzuconych studiach prawniczych, kilku miejscach pracy, wielu zawirowaniach, urlopie macierzyńskim i kilku kursach online, w lipcu 2021 roku została wirtualną asystentką. Odkąd w dorosłym życiu odkryła, że nauka może być przyjemna, uczy się czegoś nieustannie. A branża wirtualnej asysty bardzo temu sprzyja! Strony i sklepy internetowe nie mają przed nią tajemnic. Wspiera swoich klientów również w wysyłce newslettera, automatyzacjach, social mediach, ale także papierologii czy copywritingu oraz wielu innych zadaniach, o których często osoby postronne nie mają pojęcia, a których wykonanie jest konieczne, aby biznesy działały tak, jak działają. Jednym słowem zajmuje się zapleczem firm, aby ich właściciele mogli w spokoju planować podbój świata. Z SZOK Gliwice związana od sierpnia 2022 r.

Specjalistka ds. organizacyjnych

AGNIESZKA KORZUCH

Absolwentka Politechniki Śląskiej, której kariera naukowa zakończyła się wraz ze studiami. Zdecydowanie kreatywna dusza, chętna do nieustannego podejmowania działań i tworzenia. Samouk w wielu dziedzinach. Prywatnie żona i mama dwójki maluchów. Na urlopie macierzyńskim postanowiła rozwijać swoja markę osobistej stylistki, odbywając odpowiednie kursy. Swoim działaniem wspiera kobiety (i mężczyzn) w obszarach związanych z kreowaniem wizerunku, samoakceptacją i zrównoważoną modą. Od września podejmuje rolę nauczyciela chemii w szkole podstawowej. Pierwszy kontakt z SZOKIEM miała podczas studenckiego kursu tańca, a od lutego 2024 roku pełni funkcję specjalistki ds. organizacji i Social Mediów.

Specjalistka ds. organizacyjnych

Agnieszka Korzuch

Inspirujemy i dostarczamy wyjątkowe doświadczenia taneczne. Tworzymy miejsce, w którym w przyjaznej, ciepłej i wspierającej atmosferze pomagamy uwalniać kreatywność, rozwijać umiejętności, odkrywać siebie oraz stawiać kroki ku szczęśliwszemu i zdrowszemu życiu.

Szkoła tańca Szok Gliwice działa jako Sportowy Klub Taneczny i należy do Polskiego Towarzystwa Tanecznego. W marcu 2007 r. otrzymaliśmy status Organizacji Pożytku Publicznego (OPP). To przestrzeń, w której współpracują tancerze, instruktorzy, sędziowie i organizatorzy wydarzeń tanecznych.

Nasza szkoła tańca kieruje swoją ofertę do osób dorosłych z Gliwic i okolic. Bez względu na Twój wiek i doświadczenie, znajdziesz tu taneczne i ruchowe zajęcia dla siebie. Prowadzimy dedykowane kursy dla studentów i kobiet, a także lekcje tańca towarzyskiego i użytkowego dla par (partnerów, przyjaciół, narzeczonych, małżeństw), w tym dla osób 45+. 

Zajmujemy się także profesjonalną organizacją turniejów tańca oraz innych eventów taneczno-sportowych. Jako stowarzyszenie efektywnie pozyskujemy granty i współpracujemy z Urzędem Miasta w Gliwicach przy organizacji imprez kulturalnych, m.in. znanego i lubionego Balu Grand Prix Polski Seniorów, który od 2011 r. gromadzi na każdej edycji całe środowisko dojrzałych tancerzy-hobbystów.

W naszej szkole znajdziesz wszechstronnych, doświadczonych i wykwalifikowanych instruktorów, którzy mogą pochwalić się licznymi referencjami i którzy zarażą Cię swoją taneczną pasją. 

Gliwickie Stowarzyszenie Taneczno-Sportowe „SZOK Gliwice” jest zarejestrowane w KRS pod numerem 0000004561.

Wartości SZOK Gliwice

KOMFORT

W komfortowych warunkach postawisz z nami swoje pierwsze taneczne kroki. Małe kameralne grupy, przeszkoleni instruktorzy także pod względem empatii, wspólne practisy taneczne, integracje w lokalu zewnętrznym.

ODPOWIEDZIALNOŚĆ

Do swojej pracy jak i do życia podchodzimy odpowiedzialnie, możesz czuć się bezpiecznie, będziemy towarzyszyć Ci w Twoim tanecznym rozwoju tak długo, jak tego potrzebujesz, poza kompetencjami tanecznymi, doświadczeniem instruktorskim także swoją obecnością, słowem, czynem, rozmową.

AUTENTYCZNOŚĆ

Jesteśmy prawdziwi, mamy jasne, przejrzyste zasady prowadzenia naszych kursów, przejrzyste ceny, które poparte są naszymi kompetencjami, kameralnymi grupami, doświadczeniem już ponad 11-letnim w prowadzeniu szkoły tańca.

OTWARTOŚĆ

Jesteśmy otwarci dla każdej dorosłej osoby posiadającej chęć rozwoju tanecznego od poziomu 0, a nawet -10 jak to niektórzy twierdz ;-). Nauczymy Cię podstaw, ulepimy sylwetkę, Twoje poczucie pewności siebie, pomożemy Ci nabyć koordynację, ogładę (savoir vivre), przy okazji poznasz nowe osoby i zyskasz grono otwarte na wspólne taneczne spotkania.

PASJA

Nasza szkoła skupia, zaprasza osoby, które lubią taniec, lubią tańczyć, mają pasję do tańca od poziomu 0. Zajęcia prowadzą osoby, dla których taniec jest największą w życiu pasją, uczymy z sercem, ale i rozumem 🙂 Dla nas najważniejsza jest JAKOŚĆ naszych zajęć, dlatego prowadzimy kameralne grupy.

Zatańcz z nami!

Inicjatywy organizowane przez nasze stowarzyszenie:

Imprezy cykliczne we współpracy
z Miastem Gliwice oraz współfinansowane z budżetu Miasta Gliwice:

 • Ogólnopolskie Turnieje Tańca – „Gliwickie Spotkania Taneczne”
 • Ogólnopolskie Turnieje Tańca „Szokowisko”
 • Ogólnopolski Turniej Tańca dla Dorosłych „Hobby”
 • BAL -Grand Prix Polski Seniorów wraz z towarzyszącym mu Ogólnopolskim Turniejem Tańca Towarzyskiego par dziecięcych

Inicjatywy w ramach małych
grantów z budżetu Miasta Gliwice:

 • roztańczone Gliwice- letnie, cykliczne integracje taneczne na gliwickich ulicach
 • dofinansowane zajęcia taneczne dla dzieci i dorosłych
 • dofinansowane półkolonie w mieście w ramach programu FIO Lokalnie

Inicjatywy pro bono:

 • wszystkie akcje organizowane przez Centrum 3.0 (dawne GCOP) w Gliwicach
 • współpraca podczas gliwickiej Art Nocy 
 • pokazy taneczne podczas zbiórek w szczytnych celach (WOŚP, Bal prawników, konferencje lekarskie, Galeria Forum Gliwice)
 • zaangażowanie w urozmaicenie wszelkich imprez lokalnych organizowanych przez inne organizacje

Inne działania:

 • spotkania z psychologiem dziecięcym dla naszych grup dziecięcych przed pandemią
 • zajęcia i wykłady o tańcu dla Domów Seniora
czujesz, że zorganizujemy razem coś wartościowego?

Jeśli czujesz, że to Ciebie brakuje w naszym zespole, masz talent i doświadczenie w uczeniu tańca oraz jesteś przekonany/przekonana, że wniesiesz pozytywną energię i wartość do naszej szkoły  pilnie się z nami skontaktuj. Naszą misją jest wspieranie i promowanie Tancerzy-Instruktorów.

Zapisz się do Tanecznego Newslettera

  Szkoła Tańca SZOK Gliwice

  ul. Barlickiego 3, 44-100 Gliwice
  (budynek Centrum Kultury Victoria)

  kontakt@szokgliwice.pl

  +48 518 302 672

  #SZOKGLIWICE