fbpx

KURS TAŃCA UŻYTKOWEGO

Mamy dla Ciebie rozwiązanie!

Z naszym kursem tańca discofox:

Discofox – co to za taniec?

Discofox / hustle / taniec użytkowy / taniec imprezowy / dwa na jeden – możesz znać go pod różnymi nazwami i być może już go tańczysz, ale nawet o tym nie wiesz. To oparty na improwizacji taniec w parze, który powstał w latach 70. XX w. pod wpływem kultowego filmu „Gorączka sobotniej nocy”, a jego uniwersalność sprawia, że nadaje się do wszelkich odmian muzyki – od popu po hard rock. 

Taniec Użytkowy – na każdą okazję 

Discofox tańczą wszyscy – od licealistów i studentów, przez młode pary, po poważnych ludzi biznesu i emerytów. Nasze lekcje pokażą Ci, że nawet bez większych umiejętności szybko opanujesz podstawowe kroki, które pozwolą Ci tańczyć do popularnych przebojów – zarówno w szybkim, jak i wolnym tempie.  Taniec użytkowy możesz wykorzystać na każdej imprezie. Tańczymy go w rozliczeniu do czterech (1-2-3-4) lub trzech (1-2-3 lub 1-2 i 3). Nie wymaga długiego treningu, ale ważna jest muzykalność, a także zachowanie estetyki linii i ruchów oraz techniki kroków.

Nawet bez większych umiejętności szybko opanujesz podstawowe kroki

Coś więcej niż lekcje tańca

Kurs tańca użytkowego przyda się każdemu, kto chce czuć się pewnie na parkiecie podczas rozmaitych imprez. Pomaga poprawić formę i koordynację ruchową, a także zapewnia odskocznię od codziennych obowiązków i świetną zabawę. A w bonusie otrzymujesz wspierającą się grupę nowych znajomych.  Dla uczestników naszych zajęć discofox regularnie organizujemy także tematyczne practisy taneczne, które są okazją do dodatkowego treningu, rozrywki i poznania nowych osób. 

szok gliwice
szok gliwice

Jak wyglądają nasze zajęcia?

Każde nasze zajęcia z tańca imprezowego to starannie zaplanowane 90 minut. Tu nic nie jest przypadkowe – program, ćwiczenia i ich kolejność zostały dobrane tak, abyś efektywnie, a jednocześnie bezstresowo, poznawał kolejne figury i robił postępy. Aby zapewnić Ci jeszcze większy komfort nauki, kursy prowadzone są w kameralnym gronie (do 10 par).  Lekcje discofox to zajęcia tańca w parach, ale możesz przyjść również solo – dobierzemy Ci partnera. 

Będziesz w dobrych rękach

Nasz kurs tańca imprezowego prowadzi Monika Nalborczyk - tancerka międzynarodowej klasy „S” w tańcach standardowych z ponad 15-letnim doświadczeniem treningowym, finalistka Mistrzostw Polski oraz Wielokrotna Mistrzyni Śląska i Małopolski. 

szkoła tańca szok gliwice
Wasze Opinie

Za co kursanci CENIĄ NASZE KURSY?

testimonials-quote

Jeżeli chodzi o taniec, to widzę po kursie, jaka jest prawidłowa postawa (rama, odpowiednie napięcie w rękach, że nie mają być wiotkie i nie można się uwieszać na partnerze) oraz znajomość bardzo efektownych figur, które nie są aż tak trudne technicznie, dzięki świetnemu wytłumaczeniu i rozłożeniu ruchu na etapy. Poza tańcem kurs dał mi dużo radości, dzięki osobowości Moniki i przemiłej atmosferze, jaką potrafi stworzyć, a także odkrycie, że mogę miło spędzić czas wśród sympatycznych ludzi, chociaż wydawało mi się, że mój świat się skończył po niedawnym rozstaniu.

Natalia Dudzińska

Więcej pewności siebie na parkiecie i większy repertuar rzeczy, które jestem w stanie na nim zrobić to rzeczy, które dał mi kurs. Poza nauką szkoła dała mi po prostu dużo dobrej zabawy, a i przy okazji dodatkowy ruch przełożył się na lepsze samopoczucie.

Dawid Biela

Kurs dał mi: wyczucie rytmu, swobodę poruszania się po parkiecie w trakcie imprezy tanecznej. Ponadto, podczas kursu mieliśmy okazję spędzić miło czas i poznać fajnych ludzi.

Marek Kawalski

Nie boję się już wyjść na parkiet na imprezach. Nauczyłem się podstaw tańca, które wystarczają mi na aktywny udział w weselach czy innych spotkaniach z tańcami. Kurs dał mi też możliwość poznania nowych osób i wspólnego ćwiczenia oraz świadomość tego, że nawet mimo braku talentu przy odpowiednim nauczycielu i treningu jestem w stanie się nauczyć tego, co potrzebuję.

Artur Janeta

Braliśmy udział w kursie I i II stopnia discofoxa oraz braliśmy kilka lekcji przygotowujących pierwszy taniec. Jesteśmy bardzo zadowoleni! Zajęcia to wspaniała odskocznia od codzienności, można tam poznać wspaniałych ludzi, pośmiać się i mile spędzić czas, ale przede wszystkim nauczyć się tańczyć Teraz możemy zaskakiwać na imprezach tanecznymi figurami. Myślę że nie pożegnaliśmy się z Monika i wrócimy na kolejny stopień lub inny kurs. Krysia i Marcin

Krystyna Ko

Na kursie atmosfera była cudowna, poznałam wspaniałych ludzi z którymi utrzymuje kontakt do dnia dzisiejszego, poznałam kroki Disco Foxa i zauważyłam ze na każdej imprezie mogę je wykorzystać, również Wspominam i zawsze miło będę wspominać ludzi którzy mnie tam otaczali oraz Prowadzących. Jak najbardziej polecam.

Wiktoria Michalczak

Gorąca polecam. Bardzo profesjonalne miejsce, pełne dobrej atmosfery, pasji i miłości do tańca.

Tomasz Wymysłowski

Super instruktorzy, którzy z pasją wciągają w taneczny świat w trakcie zajęć oryginalne figury, cierpliwość i miła atmosfera, serdecznie polecam.

Barbara Mikula

Świetni ludzie oraz świetna atmosfera. Naprawdę polecam wszystkim, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tańcem lub chcą ją kontynuować

Adam Pradelok

SZOK Gliwice to najlepsza szkoła tańca do jakiej uczęszczałem. Nauczą tańczyć każdego. Polecam wszystkim !

Patryk Gałąska

Do SZOKu trafiłam z polecenia mojego kolegi. Zajęcia bardzo mi się podobały, panowała na nich zawsze miła atmosfera oraz poznałam fajnych ludzi. Tutaj każdy może nauczyć się tańca!

Wiktoria Stępień

Chodzę na zajęcia z tańca użytkowego discofox. Bardzo sobie chwalę. Sympatyczni i koleżeńscy instruktorzy. Spokojnie wytłumaczą jak coś nie wychodzi. Generalnie bardzo polecam.

Paweł Rabiej

Świetnie przeprowadzone kursy taneczne, pozytywna, przyjazna atmosfera, wspaniali instruktorzy. Imprezy zawsze zorganizowane świetnie, gdzie zabawa jest na prawdę przednia. Wszystko jest przeprowadzone profesjonalnie. Gorąco polecam tę szkołę!

Elżbieta Susek

Możesz wybrać 1 z 4 poziomów kursu:

POZIOM 1

Kursy dla POCZĄTKUJĄCYCH

Te kursy są dla Ciebie, jeśli:

 • nigdy nie tańczyłeś i chcesz zacząć
 • wcześniej trochę tańczyłeś, ale chcesz odświeżyć swoje umiejętności.

Czego możesz się spodziewać?

Na tych zajęciach discofox nauczysz się prawidłowej postawy tanecznej, płynnego poruszania się w tańcu, prowadzenia i podążania, tanecznych zasad savoir vivre i tańczenia do rytmu.  Kurs to minimum 15 różnorodnych figur i przejść. Na tym etapie nauki figury nie mają określonego kierunku, tańczy się przestrzennie, często się je krzyżuje, a partnerzy poruszają się po okręgu.

POZIOM 2

KONTYNUACJA
poziomu 1

Dołącz do tej grupy, jeśli:

 • wcześniej przetańczyłeś z nami minimum jeden poziom podstawowy,
 • chcesz poznawać zaawansowane figury oraz patterny.

Jak wyglądają zajęcia?

Tu poziom trudności i skomplikowanie figur nabierają rozpędu. Wymagane są już prowadzenie i podążanie w parze, znajomość podstawowych figur, koordynacja ciała przynajmniej w stopniu średniozaawansowanym. Z kroku na 3 rozwijamy się do kroku na 4. Ten kurs discofox przygotuje Cię do zajęć na poziomie 3.

POZIOM 3

KONTYNUACJA
poziomów 1 i 2

To opcja dla Ciebie, jeśli:

 • ukończyłeś poziomy 1 i 2 (a przynajmniej kurs podstawowy) i odkryłeś w sobie pasję do tańca,
 • tańczysz discofox / hustle od co najmniej pół roku i czujesz się swobodnie w jego podstawach,
 • uczestniczyłeś w tanecznych integracjach.

Czego się nauczysz?

Celem tego kursu tańca użytkowego jest już zabawa nie tyle rytmem, co przede wszystkim muzykalnością, connection i dynamiką. Figury tańczone są liniowo, są czyste i klarowne. Nauczysz się techniki tanecznej, podstaw klasyki, obrotów. Będziemy wspólnie interpretować muzykę, bawić się akcentami i organizować J&J, czyli minikonkursy taneczne.

POZIOM 4 (STARS)

KONTYNUACJA
poziomów 1, 2, 3

To opcja dla Ciebie, jeśli:

 • ukończyłeś poziomy 1,2 i 3 i wiesz już, że tydzień bez tańca to tydzień stracony
 • tańczysz discofox / hustle od co najmniej 2 lata i czujesz się w nim swobodnie,
 • uczestniczyłeś regularnie w tanecznych integracjach,
  swobodnie wykonujesz patterny z poziomów 2 i 3

Czego się nauczysz?

Celem tego kursu tańca użytkowego jest podniesienie jakości wykonywanych figur, patternów i przejść. To także grupa, dla której treningi prowadzą już w większości mistrzowie tańca. Poziom P4 to też nasza grupa pokazowa.

Zobacz różnicę pomiędzy poziomem 1 a 3:

14 Spotkań

90-minutowe Lekcje

7 Practisów

Tylko 180 zł/miesiąc

Wybierz najlepszy dla siebie pakiet!

PAKIET BRONZE

720  zł
 • KURS STACJONARNY
 • 7 PRACTISÓW

PAKIET SILVER

870  zł
 • KURS STACJONARNY
 • 7 PRACTISÓW
 • 60-MINUTOWA LEKCJA INDYWIDUALNA

 

PAKIET GOLD

1070  zł
 • KURS STACJONARNY
 • 7 PRACTISÓW
 • 60-MINUTOWA LEKCJA INDYWIDUALNA
 • KURS ONLINE NA GALAKTYKATANCA.PL
NASI INSTRUKTORZY

Z kim przejdziesz tę drogę?

Social Networks
Mistrzyni Tańca

Monika Nalborczyk

Asystent Taneczny

Jonasz Zgodzaj

Zapoznaj się z zasadami uczestnictwa

Szkoła Tańca SZOK Gliwice

ul. Barlickiego 3, 44-100 Gliwice
(budynek Centrum Kultury Victoria)

kontakt@szokgliwice.pl

+48 518 302 672

#SZOKGLIWICE