fbpx

STUDENCKI KURS TAŃCA dla Politechniki Śląskiej

Mamy dla Ciebie rozwiązanie!

Nasze kursy tańca użytkowego ruszają tylko 2 razy w roku: w październiku i w marcu.

Na czym polega Taniec UŻYTKOWY?

Taniec użytkowy możesz znać pod różnymi nazwami: discofox / hustle / taniec imprezowy / dwa na jeden… Co więcej, być może już go tańczysz, ale nawet o tym nie wiesz.

Taniec użytkowy to taniec w parze, który opiera się improwizacji. Jego początki sięgają lat 70. XX w. i premiery kultowego filmu „Gorączka sobotniej nocy”. To jednak nie znaczy, że tańczą go jedynie Twoi rodzice na dansingach. Uniwersalność discofox sprawia, że nadaje się do wszelkich odmian muzyki – zatańczysz go zarówno do ulubionych popowych kawałków, romantycznych ballad, jak i ciężkich, hardrockowych brzmień. Taniec użytkowy możesz więc wykorzystać na każdej imprezie. 

Sprawdź, jak możesz tanczyć dzięki naszemu kursowi:

Taniec Użytkowy DLA KAŻDEGO

Podczas naszego kursu discofox nawet bez większych umiejętności szybko opanujesz podstawowe kroki, które pozwolą Ci tańczyć do popularnych kawałków. Nauka nie wymaga długiego treningu, ale ważna jest muzykalność, a także zachowanie estetyki linii i ruchów oraz techniki kroków. 

Nawet bez większych umiejętności szybko opanujesz podstawowe kroki

Dlaczego warto?

Choć uczestnicy naszych kursów dla studentów przychodzą na zajęcia z wielu powodów, to  większość z nich na pewno zgodzi się, że dzięki lekcjom tańca użytkowego:

  • poczujesz się pewnie na parkiecie podczas rozmaitych imprez: domówek, imprez w klubach, wesel, przyszłych imprez firmowych itp., 
  • poprawisz formę i spalisz duuużo kalorii,
  • poznasz nowych ludzi ze swojej uczelni. 

Dla uczestników naszych zajęć discofox regularnie organizujemy także tematyczne practisy taneczne które są okazją do dodatkowego treningu, rozrywki i nawiązywania znajomości.

Kurs tańca użytkowego dla studentów

Ten kurs tańca użytkowego został zaplanowany specjalnie z myślą o studentach Politechniki Śląskiej. Na naszych 90-minutowych zajęciach nic nie jest przypadkowe – program, ćwiczenia i ich kolejność zostały dobrane tak, abyś uczył się efektywnie, a jednocześnie bezstresowo. Kursy prowadzimy w kameralnym gronie (do 15 par) w dwie osoby.

Co jeśli nie masz pary?

Lekcje discofox to zajęcia tańca w parach, ale jeśli jesteś solo, również zapraszamy – dobierzemy Ci partnera. Nasz kurs to też dobra okazja, by kogoś poznać!

Będziesz w dobrych rękach

Ucz się od najlepszych – kurs tańca imprezowego dla studentów Politechniki Śląskiej prowadzi Monika Nalborczyk (Monika Maja Zięba)– posiadająca ponad 15-letnie doświadczenie treningowe, tancerka międzynarodowej klasy „S” w tańcach standardowych, finalistka Mistrzostw Polski oraz Wielokrotna Mistrzyni Śląska i Małopolski. Jest autorką merytorycznej strony kursu, który stworzyła na bazie swojego doświadczenia tanecznego, ale i trenerskiego, szkoląc się m.in. w Rosji, Szwajcarii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, we Włoszech i Danii.

Sprawdź, który poziom jest dla Ciebie

Organizowany przez Ośrodek Sportu kurs tańca użytkowego to jeden- podstawowy poziom zajęć. Kolejne poziomy (2,3,4) odbywają się w siedzibie Szkoły Tańca. Kurs studencki trwa 12 tygodni. Spotykamy się co piątek na 90 minut w godz. 15:30-17:00 na hali sportowej przy ul. Konarskiego 22 w Gliwicach.

Te kursy są dla Ciebie, jeśli:

  • nigdy nie tańczyłeś i chcesz zacząć
  • wcześniej trochę tańczyłeś, ale chcesz odświeżyć swoje umiejętności.

Czego możesz się spodziewać?

Na tym kursie tańca imprezowego nauczysz się prawidłowej postawy tanecznej, płynnego poruszania się w tańcu, prowadzenia i podążania, tańczenia do rytmu i tanecznych zasad savoir vivre.

Na kursie poznasz minimum 15 różnorodnych figur i przejść. Na tym etapie nauki figury nie mają określonego kierunku, tańczymy przestrzennie, często je krzyżujemy, a partnerzy poruszają się po okręgu.

12 Spotkań

+ 7 Practisów

90 min Lekcji

Hala ul. Konarskiego 22

Piątki 15:30-17:00

Start: połowa października 2024

Cena 550 zł

TYLKO 480 zł za kurs/osobę

Zapisując się w parze, dokonaj DWÓCH OSOBNYCH zgłoszeń

Wasze Opinie

Za co CENICIE NASZE KURSY?

testimonials-quote

Jeżeli chodzi o taniec, to widzę po kursie, jaka jest prawidłowa postawa (rama, odpowiednie napięcie w rękach, że nie mają być wiotkie i nie można się uwieszać na partnerze) oraz znajomość bardzo efektownych figur, które nie są aż tak trudne technicznie, dzięki świetnemu wytłumaczeniu i rozłożeniu ruchu na etapy. Poza tańcem kurs dał mi dużo radości, dzięki osobowości Moniki i przemiłej atmosferze, jaką potrafi stworzyć, a także odkrycie, że mogę miło spędzić czas wśród sympatycznych ludzi, chociaż wydawało mi się, że mój świat się skończył po niedawnym rozstaniu.

Natalia Dudzińska

Więcej pewności siebie na parkiecie i większy repertuar rzeczy, które jestem w stanie na nim zrobić to rzeczy, które dał mi kurs. Poza nauką szkoła dała mi po prostu dużo dobrej zabawy, a i przy okazji dodatkowy ruch przełożył się na lepsze samopoczucie.

Dawid Biela

Kurs dał mi: wyczucie rytmu, swobodę poruszania się po parkiecie w trakcie imprezy tanecznej. Ponadto, podczas kursu mieliśmy okazję spędzić miło czas i poznać fajnych ludzi.

Marek Kawalski

Nie boję się już wyjść na parkiet na imprezach. Nauczyłem się podstaw tańca, które wystarczają mi na aktywny udział w weselach czy innych spotkaniach z tańcami. Kurs dał mi też możliwość poznania nowych osób i wspólnego ćwiczenia oraz świadomość tego, że nawet mimo braku talentu przy odpowiednim nauczycielu i treningu jestem w stanie się nauczyć tego, co potrzebuję.

Artur Janeta

Braliśmy udział w kursie I i II stopnia discofoxa oraz braliśmy kilka lekcji przygotowujących pierwszy taniec. Jesteśmy bardzo zadowoleni! Zajęcia to wspaniała odskocznia od codzienności, można tam poznać wspaniałych ludzi, pośmiać się i mile spędzić czas, ale przede wszystkim nauczyć się tańczyć Teraz możemy zaskakiwać na imprezach tanecznymi figurami. Myślę że nie pożegnaliśmy się z Monika i wrócimy na kolejny stopień lub inny kurs. Krysia i Marcin

Krystyna Ko

Na kursie atmosfera była cudowna, poznałam wspaniałych ludzi z którymi utrzymuje kontakt do dnia dzisiejszego, poznałam kroki Disco Foxa i zauważyłam ze na każdej imprezie mogę je wykorzystać, również Wspominam i zawsze miło będę wspominać ludzi którzy mnie tam otaczali oraz Prowadzących. Jak najbardziej polecam.

Wiktoria Michalczak

Gorąca polecam. Bardzo profesjonalne miejsce, pełne dobrej atmosfery, pasji i miłości do tańca.

Tomasz Wymysłowski

Super instruktorzy, którzy z pasją wciągają w taneczny świat w trakcie zajęć oryginalne figury, cierpliwość i miła atmosfera, serdecznie polecam.

Barbara Mikula

Świetni ludzie oraz świetna atmosfera. Naprawdę polecam wszystkim, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tańcem lub chcą ją kontynuować

Adam Pradelok

NASI INSTRUKTORZY

Kto Prowadzi Kursy Tańca Użytkowego Discofox?

Social Networks
Mistrzyni Tańca

Monika Nalborczyk

Asystent Taneczny

Jonasz Zgodzaj

Zapoznaj się z zasadami uczestnictwa

Nasze kursy tańca użytkowego ruszają tylko 2 razy w roku: w październiku i w marcu.

Nasze kursy organizowane są w ramach dodatkowych zajęć rekreacyjnych dla studentów w ramach Ośrodka Sportu Politechniki Śląskiej.

Pamiętaj że!

Kursy tańca dla studentów odbywają się na hali sportowej przy ul. Konarskiego 22 w Gliwicach. Sala mieści się w budynku Instytutu Techniki Cieplnej, Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki.

Szkoła Tańca SZOK Gliwice

ul. Barlickiego 3, 44-100 Gliwice
(budynek Centrum Kultury Victoria)

kontakt@szokgliwice.pl

+48 518 302 672

#SZOKGLIWICE